TELEFON

579 333 855

E-MAIL:

domrazemuslugi@gmail.com

ADRES:

Domowskiego 19c/23, 50-203 Wrocław

Rynek budowlany we Wrocławiu

KONTAKT

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami lub skorzystaj z dostępnego chatu.

Rynek budowlany we Wrocławiu

Rynek budowlany we Wrocławiu przez ostatnie lata był bardzo aktywny i dynamiczny. Wrocław, będący jednym z największych miast Polski, ciągle się rozwija i przyciąga inwestycje. W ostatnim czasie, mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19, rynek budowlany we Wrocławiu nadal rozwija się.

Według raportu przedstawionego przez firmę doradczą JLL, w pierwszym półroczu 2021 roku, na rynku nieruchomości we Wrocławiu, w segmencie komercyjnym, zawarto ponad 20 transakcji wynajmu biur o łącznej powierzchni ponad 56 tys. mkw. To wzrost o 80% w porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku. Widać tutaj ożywienie, które wynika z powrotu do biur pracowników, którzy do tej pory pracowali zdalnie.

W sektorze mieszkaniowym także widać ożywienie. Wrocław to miasto, które przyciąga ludzi nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, co wpływa na rosnące zainteresowanie nieruchomościami. W pierwszym kwartale 2021 roku na rynku pierwotnym we Wrocławiu sprzedano około 1,7 tys. mieszkań, co oznacza wzrost o ponad 20% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Wrocław to także miasto, w którym wciąż powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, zarówno te w segmencie luksusowym, jak i tańsze, dostępne dla zwykłych ludzi.

Wrocław to także miasto, w którym rozwijają się inwestycje komunalne. W ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele nowych obiektów, takich jak teatr Muzyczny Capitol, kompleks Narodowe Forum Muzyki, Hala Stulecia czy Centrum Olimpijskie, a w planach jest budowa jeszcze większej liczby nowych obiektów. Miasto to rozwija się bardzo dynamicznie, a to oznacza, że rynek budowlany we Wrocławiu ma przed sobą jeszcze długi okres rozwoju.

Podsumowując, rynek budowlany we Wrocławiu rozwija się dynamicznie i ciągle przyciąga inwestycje. Widać to zarówno w sektorze komercyjnym, jak i mieszkaniowym, a także w inwestycjach komunalnych. Wrocław to miasto, w którym rozwój jest nieunikniony, dlatego inwestowanie w nieruchomości we Wrocławiu wydaje się być dobrym pomysłem na przyszłość.

Złota Rączka Wrocław